Koszyk rozmaitości

A blogging framework for hackers.

Aktualizacja Do Snow Leoparda

Zaktualizowałem swój system do 10.6 i napotkałem niestety kilka problemów.

Pierwszym z nich było przestawienie ustawień modemu Huawei E220 na Modem Apple, po przestawieniu na właściwe sterowniki okazało się, że wszystko działa jak powinno.

Większym problemem okazał się niestety brak Javy 1.4. Brak wersji 1.5 mnie nie zmartwił. Niestety aplikacja, której używam w pracy używa 1.4 i przez to zainstalowałem sobie nawet w VMWare Ubuntu. Na szczęście po dekompilacji źródła, na którą poświęciłem trochę czasu, znalazłem co powoduje błąd i udało mi się uruchomić aplikację z pominięciem proxy, dzięki czemu aplikacja działa, mam nawet wrażenie, że działa szybciej niż na 1.4.2. Przed aktualizacją włączcie Preferencje Java i ustawcie swoją domyślną maszynę wirtualną na javę 1.6 w ostateczności 1.5 i sprawdźcie czy Wasze aplikacje działają poprawnie, lub po prostu poszukajcie informacji o tym w sieci. W polskiej wersji językowej nie działa Cyberduck, tutaj  w XCode pojawiają się problemy związane z bibliotekami Javy.

W konsoli błędów pojawiły się irytujące komunikaty o nieistniejących kolumnach w Mail.app Sep  1 11:13:24 MBP-WS Mail[6506]: Cannot restore width of table column with identifier 20 Sep  1 11:13:24 MBP-WS Mail[6506]: Cannot restore width of table column with identifier 21

Sądzę, że wynika to z tego, że nie działa widemail lub któraś z innych wtyczek do poczty. Znalazłem na to rozwiązanie, po wpisaniu w terminalu poniżej komendy Mail wraca do widoku domyślnego: defaults delete com.apple.mail TableColumns W logach śmieci też Growl, nie udało mi się jeszcze przywrócić pełnej funkcjonalności dla MacPorts. Na szczęście zainstalowane portami aplikacje, z których korzystam działają.